Gmina Puck otrzymała dofinansowanie z UE na realizację projektu: „Jestem maleńki-będę wielki. Wsparcie wczesnej edukacji w 4 przedszkolach w Gminie Puck”. Celem projektu jest upowszechnienie i podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Puck poprzez utworzenie 25 miejsc wychowania przedszkolnego i objęcie 359 dzieci i 16 nauczycieli z 4 przedszkoli dodatkowymi zajęciami i doskonaleniem zawodowym.
W ramach projektu realizowane są działania:
- Utworzenie 25 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łebczu (adaptacja pomieszczenia na salę przedszkolną i toaletę, zakup i montaż klimatyzacji, wykonanie placu zabaw, zakup mebli, sprzętu, zabawek i pomocy dydaktycznych, innego wyposażenia, zatrudnienie kadry, zapewnienie dzieciom opieki i realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego).
- Realizacja zajęć ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych w 4 przedszkolach (Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łebczu, Mieroszynie, Żelistrzewie, Połchowie), tj. zajęć z języka angielskiego, zajęć z robotyki i automatyki, zajęć matematycznych, przyrodniczych i artystycznych.
- Realizacja zajęć ukierunkowanych na wyrównywanie szans edukacyjnych u dzieci w 4 przedszkolach (Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łebczu, Mieroszynie, Żelistrzewie, Połchowie), tj.: zajęć niwelujących przyczyny i objawy trudności w uczeniu się, zajęć logopedycznych, WWR/korekcyjno-kompensacyjnych, gimnastykę korekcyjną.
- Realizacja zajęć preorientacji zawodowej w 4 przedszkolach (Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łebczu, Mieroszynie, Żelistrzewie, Połchowie).
- Realizacja zajęć językowych dla dzieci z doświadczeniem migracji w 4 przedszkolach (Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łebczu, Mieroszynie, Żelistrzewie, Połchowie).
- Doskonalenie zawodowe dla nauczycieli (studia podyplomowe i kursy/szkolenia zawodowe).
Projekt skierowany jest do 359 dzieci (174 dziewczynek, 185 chłopców) w wieku przedszkolnym objętych edukacją przedszkolną w 4 przedszkolach (Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łebczu, Mieroszynie, Żelistrzewie, Połchowie), w tym do 15 dzieci (7 dziewczynek, 8 chłopców) o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym 4 dzieci (2 dziewczynki, 2 chłopców) z niepełnosprawnościami, 2 dzieci z doświadczeniem migracji.
Miejsce realizacji projektu jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 2.614.867,75 zł
Wysokość dofinansowania:
wkład Funduszy Europejskich: 2.222.637,59 zł,
wkład budżetu państwa: 130.743,39 zł
#FunduszeUE#FunduszeEuropejskie
Otwiera się w nowym oknie