Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Gmina Puck rozpoczęła działania w celu opracowania i realizacji Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Gmina Puck rozpoczęła działania w celu opracowania i realizacji Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Gmina Puck rozpoczęła działania w celu opracowania i realizacji Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Puck na lata 2021 ? 2027. Obowiązek opracowania i realizacji na szczeblu gminnym wynika z art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

W tym celu 16 czerwca br. w Rzucewie zebrał się zespół zadaniowy ds. strategii składający się z przedstawicieli instytucji i podmiotów realizujących zadania w obszarze lokalnej polityki społecznej, tj.: Władz Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Puck, Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Pucku, Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Gminie Puck, Powiatowego Urzędu Pracy w Pucku, Komendy Powiatowej Policji w Pucku, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku, Puckiego Stowarzyszenia Wspierającego Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „Razem” w Pucku, Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck i gerontologa. W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Puck Pan Tadeusz Puszkarczuk, Zastępca Wójta Gminy Puck Pan Jerzy Tkaczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Puck Pan Adam Styn.

W planowanym dokumencie zostaną uwzględnione aktualne trendy oraz istotne przesłanki do planowania polityki społecznej w kraju i regionie. Zostaną wzięte pod uwagę przede wszystkim następujące zjawiska i przesłanki:

  • zmiana struktury świadczeń,
  • starzenie się społeczeństwa,
  • stan zdrowia mieszkańców,
  • deinstytucjonalizacja,
  • udział trzeciego sektora oraz ekonomii społecznej w realizacji usług społecznych,
  • kryzys wywołany epidemią COVID-10.

Gminna Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Puck na lata 2021 ? 2027 zostanie sporządzona w oparciu o Diagnozę Lokalnych Zagrożeń Społecznych oraz analizę SWOT z pracy zespołu zadaniowego podczas spotkań warsztatowych. Przed podjęciem uchwały Rady Gminy Puck o przyjęciu dokumentu zostanie on poddany konsultacjom społecznym.

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content