Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

Gmina Puck triumfuje na VIII Otwartych Wojewódzkich Igrzyskach Sportowych LZS w Dębnicy

2 czerwca 2024 roku Gmina Puck zdominowała VIII Otwarte Wojewódzkie Igrzyska Sportowe LZS Województwa Pomorskiego, zdobywając najwięcej punktów i triumfując w klasyfikacji generalnej. Zawody odbyły się na pięknie przygotowanym obiekcie sportowym w Dębnicy w Gminie Człuchów, a sportowcy rywalizowali w wielu dyscyplinach, od piłki nożnej po biegi na 5 km.

Reprezentanci Gminy Puck z Wójtem Gminy Puck Marcinem Nikrantem odnieśli sukcesy w licznych konkurencjach. W drużynowych zmaganiach piłkarskich zajęli drugie miejsce, ustępując tylko gospodarzom, Liderowi Rychnowy. W siatkówce mężczyzn drużyna Gminy Puck zdobyła złoto, a siatkarki wywalczyły srebro, ustępując jedynie Gminie Pruszcz Gdański.

Zawodnicy Gminy Puck byli również niezrównani w tenisie stołowym. W kategorii pań 50+ Alicja Szopa zwyciężyła, pokonując Krystynę Dudziak z Luzina. W kategorii mężczyzn 50+ Hieronim Korthals zdobył złoto, wyprzedzając Sławomira Wilczka z Chojnic.

Bieg na 5 km „Bycza Piątka” przyniósł kolejne triumfy dla Gminy Puck. W konkurencjach hobby horse reprezentanci gminy, Klaudia Oberzig i Jacek Groenwald, zajęli pierwsze miejsca, a w konkurencji rzut kaloszami zwyciężyli Klaudia Renusz Stromska oraz Wojciech Licau z Mieroszyna.

W wyciskaniu ciężarka 10 kg mężczyzn w kategorii powyżej 85 kg Marian Dorawa z Gminy Puck okazał się bezkonkurencyjny, podnosząc ciężarek 158 razy prawą ręką! Wśród kobiet w tej samej konkurencji Katarzyna Brzozowska zdobyła złoto w kategorii 70+.

W najbardziej widowiskowej dyscyplinie – przeciąganiu liny – kobiety z Gminy Puck zajęły pierwsze miejsce, a drużyna mężczyzn zdobyła srebro. W konkursie rzutów podkowami dla wójtów Marcin Nikrant z Gminy Puck okazał się najlepszy.

Triumf Gminy Puck w klasyfikacji generalnej zapewnił jej prawo reprezentowania Województwa Pomorskiego podczas Ogólnopolskich Igrzysk LZS, które odbędą się pod koniec sierpnia w Spale. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, puchary oraz nagrody niespodzianki. Organizatorzy skierowali specjalne podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu igrzysk, podkreślając szczególną rolę działaczy sportowych i lokalnych władz.