II Parafiada parafii pw. Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie

W przeddzień parafiady 25 czerwca na zaproszenie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Mrzezina w ?starym kościele? wystąpił amatorski teatr ze Strzelna ze sztuką w języku kaszubskim ? Nasz tatk so chce żënic? z Józefem Roszmanem w roli głównej.

Rozgrywki sportowe w tym roku odbyły się na obiektach szkoły podstawowej w Połchowie. Rywalizacja toczyła się między Mrzezinem, Smolnem i Połchowem o puchar przechodni ufundowany przez księdza proboszcza Adama Zdrojewskiego. Głównym punktem parafiady był oczywiście mecz księża kontra parafianie. W tym roku na boisku okazali się lepsi księża, którzy wygrali 4:3. W ramach rywalizacji rozegrano szereg konkurencji. W turnieju unihokeja najlepsi okazali się zawodnicy ze Smolna. W pozostałych konkurencjach zwyciężyło Połchowo, a były to: rzuty do kosza, wyścigi rzędów na piłce z uszami, spodnie rodzinne, narty rodzinne, przeciąganie liny, rzut beretem i skakanka rodzinna.

Panie z Kół Różańcowych z Połchowa zadbały o kawę i ciastko w niedzielne popołudnie, a środki pozyskane przekazały na pomoc dla rodziny z Żelistrzewa.

Nagrody rzeczowe dla zawodników ufundowało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Mrzezina, które na ten cel pozyskało środki grantowe z Gminy Puck. Napoje dla uczestników ufundowała firma Wiberg. Imprezę poprowadzili Anna Skwiercz z SP Połchowo i Piotr Ciskowski z Radia Kaszëbë.

Nad przebiegiem części sportowej czuwali sędziowie: Zygmunt Borkowski ?sędzia główny, Dominic Świątkiewicz, Przemysław Grandicki, Wojciech Licau i Błażej Ceszke.

Z przerywnikiem artystycznym w oczekiwaniu na wyniki wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Połchowa.

Organizatorami imprezy byli Parafia Mrzezino, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Mrzezina, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Szkoła Podstawowa w Połchowie i Ochotnicza Straż Pożarna w Mrzezinie.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6301332137885080625]

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6301332137885080625]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content