III Sesja Rady Gminy Puck

20 czerwca 2024 roku o godzinie 12:00 odbyła się III Sesja Rady Gminy Puck w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie. Było to ważne spotkanie, które przyniosło szereg istotnych decyzji dla mieszkańców gminy.

Sesja rozpoczęła się tradycyjnie od otwarcia obrad i stwierdzenia ich prawomocności, po czym przyjęto porządek dzienny z kilkoma zmianami. Dodano dwa nowe projekty uchwał: jeden dotyczący ustalenia wysokości diet dla radnych oraz sołtysów, a drugi związany ze zmianą uchwały nadania nazwy ulicy w Mieroszynie. Natomiast po konsultacjach z sołtysem i mieszkańcami usunięto projekt dotyczący zgody na sprzedaż nieruchomości w Smolnie.

Radni przyjęli protokoły z I i II (nadzwyczajnej) sesji, po czym Wójt przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności między sesjami oraz raport o stanie Gminy Puck za 2023 rok. Raport ten stał się podstawą do udzielenia Wójtowi wotum zaufania za miniony rok.

Kolejnym ważnym punktem było sprawozdanie z wykonania budżetu za 2023 rok. W tym kontekście podjęto uchwały zatwierdzające sprawozdanie finansowe oraz udzielające absolutorium Wójtowi za rok 2023.

Omawiano również działalność Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w 2024 roku. Podjęto uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Puck oraz zmiany budżetu na bieżący rok.

Istotnym punktem obrad była także uchwała dotycząca wyboru przedstawiciela gminy do Zgromadzenia Związku Powiatowo-Gminnego Zatoki Puckiej. Podjęto również decyzje dotyczące ustalenia opłat za wychowanie przedszkolne w publicznych przedszkolach, zmiany planu sieci publicznych szkół podstawowych oraz nadania nazw ulic w Mrzezinie i Rekowie Górnym.

Dalsze uchwały dotyczyły zgody na przejęcie nieruchomości w Domatówku oraz sprzedaży nieruchomości w Leśniewie i Smolnie. Radni debatowali także nad zmianami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w Starzyńskim Dworze i Brudzewie.

Sesja zakończyła się rozpatrzeniem skarg na działania Wójta, rozpoznaniem wniosku dotyczącego upamiętnienia byłych mieszkańców osady Beka oraz ponownym podjęciem uchwał dotyczących diet radnych i nazw ulic w Mieroszynie.

Wolne wnioski i informacje zamknęły obrady, dając możliwość omówienia spraw bieżących i zgłoszenia nowych inicjatyw.