Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • [VIDEO] Inauguracja sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub 2014

[VIDEO] Inauguracja sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub 2014

[mudslide:picasa,0,109775515745126110157,6009246966849104049]

Burmistrz Miasta Puck jako współorganizator Wydarzenia i jednocześnie tegoroczny gospodarz wraz z Prezesem Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA serdecznie zapraszają na konferencję pn. ?Inauguracja sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub 2014?.

Konferencja odbędzie się 29 kwietnia 2014 w nowej siedzibie portu rybackiego. Konferencję poprowadzi Tomasz Galiński, prezenter Radia Gdańsk.

Celem spotkania jest wymiana planów oraz pomysłów na tegoroczne przywitanie sezonu letniego wśród  gmin skupionych wokół Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA. Łącząca je wszystkie wyjątkowa zaleta, mianowicie nadmorskie położenie, a jednocześnie wielki potencjał turystyczny, obligują nas do poszukiwania coraz lepszych, atrakcyjniejszych i innowacyjnych form promocji regionu.

Konferencja będzie zatem okazją do zaprezentowania najciekawszych koncepcji i wizji w zakresie turystyki i promocji gmin w ramach NORDY. W programie konferencji m.in. prezentacja Gdyni i Północnych Kaszub, ?Spacer pod żaglami? czyli rejsy pomeranką, jachtami oraz łodziami Harcerskiego Ośrodka Morskiego po Zatoce Puckiej, występy artystyczne wśród których zaprezentuje się dziecięcy zespół ludowy Strondowi ?stë z Żelistrzewa prezentujące folklor kaszubski oraz ekspozycje stoisk  kuchni i rzemiosła regionalnego. Prawdziwą atrakcją Wydarzenia będzie inscenizowany najazd kaprów na port rybacki pełen pokazów walk, musztry, oraz strzelaniny.

Status Wydarzenia jest znaczący i kluczowy dla Północnych Kaszub, stąd długa lista zaproszonych gości, wśród których m.in. Marszałek Woj. Pomorskiego, Burmistrzowie oraz Wójtowie uczestniczących w projekcie gmin, reprezentanci Departamentu Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, przedstawiciele najważniejszych ośrodków kulturalnych i rekreacyjnych, organizacje turystyczne oraz najważniejsze media ogólnopolskie i lokalne, a także specjalizujące się branżą turystyczną.

pucknorda

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content