Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Inauguracja Sezonu Letniego Gdyni i Północnych Kaszub w Dąbrówce

Inauguracja Sezonu Letniego Gdyni i Północnych Kaszub w Dąbrówce

19 kwietnia 2016 roku w Dąbrówce na terenie Muzeum Techniki Wojskowej ?Gryf? odbyła się konferencja prasowa pt. „Inauguracja sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub?. Członkowie Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów zjechali do Dąbrówki, by zaprosić na wakacje. Konferencję rozpoczął nieoczekiwany wjazd czołgu T34/85 z wójtem Gminy Luzino, Jarosławem Wejerem, wiceprezydentem Gdyni, Katarzyną Gruszecką-Spychałą oraz Marianem Koteckim, właścicielem placówki na pokładzie.

Zebranych gości powitał gospodarz spotkania ? Wójt Gminy Luzino, Jarosław Wejer oraz Katarzyna Gruszecka Spychała, wiceprezydent Gdyni. W spotkaniu udział wzięli włodarze gmin
i miast z Północnych Kaszub. Muzeum w Dąbrówce zapewniło uczestnikom szereg atrakcji. Nikt nie ukrywał zdumienia z posiadanych przez placówkę ?żywych? eksponatów?.

W ofercie wakacyjnej Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA znajdują się wystawy, koncerty, festiwale, festyny czy wydarzenia sportowe. W tym roku, 24 samorządy od maja do września zorganizują w sumie co najmniej 216 imprez. Od małych koncertów i biesiad po festiwale na europejską czy wręcz światową skalę. Szczegółowy plan znajduje się w specjalnie przygotowanym kalendarzu wydarzeń Gdyni i Północnych Kaszub. Sezon letni to również świetna okazja do spacerów po urokliwych ścieżkach nordic walking i  jazdy na rowerze. Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej ?Gdynia i Północne Kaszuby?,  która poszerzona została o nowy moduł z trasami pieszymi i rowerowymi. Zachęcamy również do zapoznania się ze Szlakiem Historii Militarnej Kaszub Północnych i koniecznie do odwiedzenia Muzeum Techniki Wojskowej Gryf oraz Muzeum Saperskiego ?Explosive? w Dąbrówce.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6275647495289383601]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content