Informacja Urzędu Stanu Cywilnego w Pucku:

Szanowni Jubilaci! Zawieraliście związek małżeński w 1974 roku? Ta informacja jest skierowana właśnie do Was. Urząd Stanu Cywilnego w Pucku zawiadamia wszystkich małżonków, którzy w 2024 roku będą obchodzili Złote Gody o konieczności zgłaszania się do naszego urzędu: ul. 1-go Maja 13 (budynek Urzędu Miasta obok szpitala), na parterze w pokoju nr 11. W związku z ustawą o ochronie danych osobowych (RODO) zmieniły się zasady organizacji Jubileuszy Złotych Godów. Obecnie to Pary obchodzące w danym roku kalendarzowym 50-lecie ślubu, które chcą odebrać honorowe odznaczenia mają obowiązek złożyć stosowny wniosek. Dotyczy to także Czcigodnych jubilatów świętujących 60-lecie (ślub w 1964 roku) oraz 65-lecie małżeństwa (ślub w 1959 roku). Kierownik USC nie może już inicjować procedury z urzędu. Dlatego niezbędna jest pisemna zgoda samych zainteresowanych. Gotowe wnioski można znaleźć na naszej stronie: www.miastopuck.pl w zakładce: Urząd Stanu Cywilnego. Termin składania dokumentów mija 31 stycznia 2024 r.

Jednocześnie przypominamy, że USC nie ma wpływu na tempo przyznawania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i ich dystrybucję. To zadanie wyłączne prezydenta RP, który podpisuje legitymacje i nadaje odznaczenia. Im szybciej złożycie Państwo wniosek do naszego Urzędu, tym lepiej. Kierownik USC niezwłocznie po otrzymaniu wniosku od jubilatów wysyła niezbędną dokumentację do Wojewody Pomorskiego, który przekazuje je do Kancelarii Prezydenta RP. O terminach uroczystości Złotych Godów będziemy informowali konkretne Pary z odpowiednim wyprzedzeniem.

W celu szczegółowych informacji, zachęcamy Czcigodnych Jubilatów do wcześniejszego kontaktu z naszym Urzędem – nr telefonu: 58 673 29 24.