Innowacyjny system RESQL: Rewolucyjne wsparcie dla szkół gminy w rozwiązywaniu problemów rówieśniczych

Z wielką radością informujemy, że w miesiącu październiku rozpoczęło się wdrażanie innowacyjnego, systemu RESQL w pięciu szkołach naszej Gminy: Szkoła Podstawowa w Starzynie, Szkoła Podstawowa w Werblini, Szkoła Podstawowa w Rekowie Górnym, Szkoła Podstawowa w Darzlubiu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łebczu.

Wdrożenie tego systemu stanowi przełomowy krok w wsparciu rozwiązywania problemów rówieśniczych. Ten innowacyjny system integruje technologię, edukację i interakcję społeczną w celu skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami, które młodzież może napotkać w relacjach między sobą.
Dzięki RESQL, szkoły otrzymują narzędzie, które umożliwia identyfikację i monitorowanie problemów rówieśniczych, takich jak przemoc, wykluczenie czy trudności w nauce. System pozwala również na szybką reakcję oraz skuteczne rozwiązanie tych problemów poprzez możliwość zgłaszania incydentów, śledzenia postępów i wprowadzania działań prewencyjnych.

Kluczowe aspekty RESQL obejmują:

• bieżące monitorowanie i analizę sytuacji rówieśniczej poprzez zbieranie danych i analizę trendów; system pozwala na identyfikację obszarów wymagających szczególnej uwagi i podejmowania odpowiednich działań interwencyjnych.
  • edukację i szkolenia dla uczniów i kadry pedagogicznej; RESQL dostarcza specjalistycznych materiałów edukacyjnych, szkoleń oraz narzędzi, które wspierają rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych, aby skutecznie zarządzać konfliktami i promować pozytywne relacje w szkole;
  • wsparcie psychologiczne i doradcze; system zapewnia dostęp do specjalistycznych porad psychologicznych i doradczych, które pomagają uczniom w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi i społecznymi;
  • kampanie społeczne i aktywizację lokalnej społeczności; RESQL zachęca do aktywnego zaangażowania rodziców, lokalnych organizacji i społeczności w działania na rzecz poprawy relacji rówieśniczych, co przyczynia się do zwiększenia świadomości i wsparcia w tej kwestii;
  • platformę komunikacyjną; system zapewnia platformę do anonimowego zgłaszania problemów, umożliwiając uczniom skuteczne komunikowanie się z dorosłymi oraz udział w procesie rozwiązania konfliktów.

Wprowadzenie systemu RESQL w pięciu szkołach naszej gminy to ważny krok w kierunku stworzenia bezpiecznej i wspierającej społeczności edukacyjnej, która dba o dobrostan psychiczny i socjalny wszystkich uczniów, sprzyjając pozytywnym relacjom rówieśniczym i sukcesowi szkolnemu.

Więcej informacji o systemie na stronie: https://resql.pl/