Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP

W sobotę 3 grudnia w Kosakowie, odbył się IV Zjazd Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Pucku. Podczas zjazdu był czas na podsumowanie pięcioletniej kadencji oraz wybory nowych władz powiatowych i wytyczenie zadań na najbliższą kadencję 2016-2021.

Na spotkaniu w komplecie zjawili się wszyscy delegaci , członkowie ustępujących władz oraz goście w osobach: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku dh Zygmunt Tomczonek, Komendant Powiatowy PSP w Pucku mł. bryg. Bartłomiej Mollin, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Pucku mł. bryg. Andrzej Borkowski, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Pucku insp. Janusz Skosolas, Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik, Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, Wójt Gminy Krokowa Henryk Doering reprezentowany przez Sylwię Frybezowską, Przewodniczący Rady Gminy Krokowa Zygmunt Piontek, Burmistrz Miasta Jastarnia Tyberiusz Narkowicz, Komendant Gnminny Oddziału Gminnego ZOSP PR w Pucku Tomasz Dettlaff.

Na prowadzącego zjazd wybrano dh Dariusza Groenwald. Ustępująca prezes powiatowa dh Halina Hirth przedstawiła sprawozdanie z działalności zarządu za lata 2012-2016. W swoim podsumowaniu omówiła aktywną działalność zarządu powiatowego oraz przedstawiła statystyki.  Co roku organizowane są obozy letnie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Dla uczniów szkół i członków MDP organizowane są powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz zawody jednostek OSP i MDP. W ramach obchodów Dnia Strażaka i Dni Ochrony Przeciwpożarowej organizowane są festyny, pokazy sprzętu, spotkania z seniorami, pogadanki o tematyce przeciwpożarowej w szkołach, a także zabawy i wieczorki.

Komendant Powiatowy PSP w Pucku ? mł. bryg. Bartłomiej Mollin podziękował strażakom ochotnikom za codzienny trud niesienia pomocy innym.

Nowy zarząd ukonstytuował się w następującym składzie:

dh Halina Hirth ? Prezes Zarządu, dh Tyberiusz Narkowicz ? Wiceprezes Zarządu, dh Jarosław Zielonka ? Wiceprezes Zarządu, dh Dariusz Groenwald ? Wiceprezes Zarządu, dh Jan Wittbrotd ? Sekretarz, dh Dariusz Ciskowski ? Skarbnik, ks. kan. Bogusław Kotewicz (kapelan) ? Członek prezydium, mł. bryg. Bartłomiej Mollin (Komendant Powiatowy PSP w Pucku) ? Członek prezydium, dh Jerzy Włudzik (Wójt Gminy Kosakowo) ? Członek prezydium, Janusz Groen, Adrian Jaśkiewicz, Andrzej Maszke, Edmund Minkowski, Grzegorz Nowicki, Marek Reszke.

Komisja rewizyjna:

dh Zygmund Dettlaff ? Przewodniczący, dh Mateusz Meyer ? Sekretarz, dh Franciszek Minga ? Członek.

Na przedstawicieli do Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP wybrani zostali dh Halina Hirth i dh Tyberiusz Narkowicz.

W trakcie spotkania Wójt Jerzy Włudzik podziękował strażakom z całego powiatu za zaangażowanie i pomoc podczas lipcowych ulew, które bardzo dotknęły naszą gminę.

Zjazd zorganizowała Gmina Kosakowo oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kosakowie.

opracował:dh Andrzej Śliwiński ? OSP Kosakowo

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content