• Gmina
  • Mieszkańcy
  • Kobiety z Werblini na Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich 2014

Kobiety z Werblini na Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich 2014

W Rotmance k/Pruszcza Gdańskiego odbył się XI Wojewódzki Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Powiat pucki tym razem reprezentowało KGW z Werblini, zwyciężczynie eliminacji gminno-powiatowych w Żelistrzewie. Kobiety z Werblini na czele z Lucyną Roeske (przewodniczącą) okazały się najlepsze w stawce 20 kół z terenu gminy Puck oraz Władysławowa, Karlikowa i Lisewa. Tym razem gospodynie werblińskie zmierzyły się z koleżankami z 13 kół, najlepszych w swoich powiatach, w województwie pomorskim. W ramach konkursów: na planszy ukazały fotoreportaż najważniejszego wydarzenie roku w kole ?Swiăto Brzăde?, tradycyjny produkt w kategorii ?wyroby piekarnicze i cukiernicze?, śpiewały wraz z oprawą inscenizacyjną o swojej wsi, modelka z koła prezentowała ?sztukę ludową w modzie letniej?, a w konkursie polskiego tańca ludowego, zatańczyły ?krakowiaka?. ?Werblinianki? do boju zagrzewane były przez blisko 100 osobową ekipę kibiców z? kół gospodyń wiejskich powiatu puckiego. Wśród oklaskujących i gratulujących paniom z Werblini byli m.in.: Wojciech Dettlaff (Starosta Pucki), Tadeusz Puszkarczuk (Wójt Gminy Puck), Anna Pomieczyńska (Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej KGW ze Swarzewa), Regina Kwidzińska (Przewodnicząca Rady Gminnej KGW) oraz Brunon Ceszke (Gł. Instruktor ds. Kultury w Gminie Puck) ? inicjator turniejów KGW w roku 1996.

To właśnie w gminie Puck organizowano pierwsze turnieje kół gospodyń wiejskich?

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6012881614664303089]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content