• EKO

KOMUNIKAT NR 2 / 2019 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pucku dotyczący jakości wody do spożycia z wodociągu Leśniewo

Leśniewo Komunikat Nr 2 OLM z 20.12.2019

Wyniki badań wody z dnia 16 i 17 grudnia 2019 r. nie potwierdziły obecności bakterii grupy coli wcześniej wykrywanych w wodzie. Jednocześnie nie wykryto w wodzie bakterii chorobotwórczych takich jak Escherichia coli ani enterokoków.
Podwyższona jest ogólna liczba mikroorganizmów w 22 0C po 72 h Bakterie te nie stwarzają istotnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów Woda może być używana do spożycia i na potrzeby gospodarcze.