Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Komunikat z Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Strzelnie

Komunikat z Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Strzelnie

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6278534002227244849]

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck zorganizował eliminacje gminy Puck XXXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Celem konkursu było m.in.: popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej a także promocja osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie dnia 09 marca 2016 roku Wzięło w nich udział 66 artystów z 15 placówek oświatowych Gminy Puck.

            Uczestników powitał Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Organizacyjnie konkurs prowadził ? Brunon Ceszke (gł. instruktor ds. kultury OKSiT w Gminie Puck).

            Jury w składzie: Maria Muza, Krystyna Muza-Kaczmarek, Elżbieta Derc i Jerzy Łysk przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas I-III (27 recytatorów)

I miejsce:         Gabriela Kędzia                   SP Swarzewo

II miejsce:         Jakub Szamber                     SP Swarzewo

III miejsce:       Patrycja Tyliszczak             SP Żelistrzewo

Wyróżnienie:   Amelia Danowska               SP Mrzezino

Wyróżnienie:   Nikola Kraśnicka                 SP Strzelno

Kategoria klas IV-VI (28 recytatorów)

I miejsce:         Weronika Kryża                   SP Swarzewo

II miejsce:        Julia Fikus                           SP Mieroszyno

III miejsce:       Paulina Hebel                       SP Celbowo

Wyróżnienie:   Zofia Tarnowska                SP Werblinia

Wyróżnienie:   Gabriela Niewiadomska       SP Mieroszyno

Kategoria klas gimnazjalnych ( 6 recytatorów)

I miejsce:         Oliwia Jaszczur-Nowicka   Gimn. Żelistrzewo

II miejsce:         Natalia Mielke                     Gimn. Żelistrzewo

III miejsce:       Justyna Lademann               Gimn. Mrzezino

            Poezja śpiewana: (5 wykonawców)

I miejsce:         Anna Gross                           SP Celbowo

II miejsce:       Lucyna Hinc                         SP Mrzezino

III miejsce:     Andżelika Czerwionka         Gimn. Starzyno

Dwóch najlepszych w każdej kategorii wezmą udział w eliminacjach powiatowych w Pucku 31 marca br. Wyróżnieni artyści otrzymali nagrody książkowe. Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród występy (pod względem warsztatowym) omówiła Maria Muza. Zgodnie ze zwyczajem młodzi artyści spotkali się na wspólnym ?słodkim? poczęstunku. Dojazd uczestników zapewniły placówki oświatowe. Powrót ze Strzelna do miejscowości zamieszkania OKSiT w Gminie Puck. Placówka ta, pokryła również pozostałe koszty organizacyjne.

Brunon Ceszke

Gł. Instruktor ds. Kultury

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content