Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Konkurs ?Méster Bëlnég? Czëtaniô?

Konkurs ?Méster Bëlnég? Czëtaniô?

Dnia 14 listopada 2017 roku o godz.9,00 w Domu Kaszubskim w Swarzewie odbyły się eliminacje gminy Puck konkursu kaszubskich czytelników ?Méster Bëlnég? Czëtaniô?.

Organizatorem spotkania był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Celem konkursu było m.in. rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem kaszubskim.

Spotkanie prowadził Brunon Ceszke ? Gł. Instruktor ds. Kultury.

W szranki kaszubskiej rywalizacji stanęło jedenaścioro młodych czytelników z pięć szkół: Strzelna , Leśniewa, Werblini, Rekowa Górnego i Swarzewa.

Występy czytelnicze oceniała komisja w składzie: Jerzy Łysk, Józef Roszman i Elżbieta Derc. Dzieci młodsze czytały fragmenty książki Jerzego Sampa ?Zaklătô stegna?. Dzieci starsze fragmenty opowiadań Janusza Mamelskiego ?Mack?. W kategorii klas I-III pierwszą nagrodę zdobyła Anna Okrój (Leśniewo). Wśród dzieci starszych (IV-VII klasa) zwyciężyła Gabriela Kędzia przed Lidią Boszke (obie Swarzewo) i Urszulą Giermek (Rekowo Górne) .

Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody, pozostali upominki ufundowane przez OKSiT w Gminie Puck.

Konkursowi towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Była to kolejna impreza w ramach kaszubskiego kręgu środowiska szkolnego. Spotkanie zakończyło się przy kawie, herbacie i? kaszubskim ?kuchu?.

Brunon Ceszke

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content