Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

[FOTO, VIDEO] Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej ? Strzelno 2015

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck zorganizował  eliminacje  gminy Puck XXXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Celem konkursu było m.in.: popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej a także promocja osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie dnia 3 marca 2015 roku Wzięło w nich udział 57 artystów z 14 placówek oświatowych Gminy Puck.

Uczestników powitał Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Organizacyjnie konkurs prowadził ? Brunon Ceszke (gł. instruktor ds. kultury OKSiT w Gminie Puck).

Jury  w składzie:  Jerzy Łysk, Beata Dąbrowska, Elżbieta Derc i Józef Roszman przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria klas I-III (21 recytatorów)

I miejsce: Magdalena Wach  SP Żelistrzewo

II miejsce: Tomasz Sokołowski SP Werblinia

III miejsce: Martyna Pawełczyk SP  Swarzewo

Wyróżnienie: Sabina Tomczyk SP Żelistrzewo

Wyróżnienie: Jagoda Jarmulewska SP Darzlubie

 

Kategoria klas IV-VI (26 recytatorów)

I miejsce: Jakub Klebba SP Starzyno

II miejsce: Paulina Hebel SP Celbowo

III miejsce: Adrianna Funk SP Leśniewo

Wyróżnienie: Natalia Figlon SP Celbowo

Wyróżnienie: Hanna Klaus SP Połchowo

Wyróżnienie: Karolina Miotk SP Starzyno

 

Kategoria klas gimnazjalnych ( 8 recytatorów)

I miejsce: Patrycja Kirszling Gimn. Darzlubie

II miejsce: Maria Styczewska Gimn. Mrzezino

III miejsce: Patryk Mrozek  Gimn. Starzyno

 

Poezja śpiewana: (2 wykonawców)

I miejsce: Grzegorz Perszon Gimn. Starzyno

III miejsce: Agata Gappa Gimn. Starzyno

Dwóch najlepszych w każdej kategorii  wezmą udział  w eliminacjach powiatowych w Pucku 27 marca  br.  Wyróżnieni artyści otrzymali nagrody książkowe. Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród występy (pod względem warsztatowym) omówili:  Józef Roszman i Beata Dąbrowska. Zgodnie ze zwyczajem młodzi artyści spotkali się na wspólnym ?słodkim? poczęstunku. Dojazd uczestników zapewniły placówki oświatowe. Powrót ze Strzelna do miejscowości zamieszkania  OKSiT w Gminie Puck. Placówka ta, pokryła również pozostałe koszty organizacyjne.

 

Brunon Ceszke
Gł. Instruktor ds. Kultury

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6123065564301684385]

Więcej zdjęć na www.24kaszuby.pl

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: