Laureaci z powiatu puckiego wyróżnieni w konkursie „Pomorskie dla Seniorów”

Mieszkańcy powiatu puckiego – Józef Roszman oraz Wiesław Oberzig – zostali docenieni w tegorocznej, VII edycji konkursu „Pomorskie dla Seniorów”, organizowanego przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Konkurs, mający na celu uhonorowanie seniorów i osób działających na rzecz seniorów, cieszył się dużym zainteresowaniem. W sumie zgłoszono 64 kandydatury, które były oceniane w trzech kategoriach.

W kategorii zwyczajny-niezwyczajny senior, skupiającej osoby w wieku 60+ angażujące się w życie lokalne, bez wsparcia formalnych organizacji, nagrodzony został Józef Roszman, zgłoszony przez Brunona Ceszke. Jego działalność na rzecz społeczności lokalnej, w tym liczne inicjatywy wolontariackie, zyskały uznanie jury konkursu. Roszman swoją postawą udowadnia, jak ważne są oddolne działania i wsparcie sąsiadów.

W kategorii przyjaciel seniorów, która wyróżnia osoby szczególnie zasłużone we współpracy międzypokoleniowej oraz działaniach na rzecz seniorów, nagrodę zdobył Wiesław Oberzig, zgłoszony przez Ewę Kustoch. Jego zaangażowanie w poprawę jakości życia osób starszych w powiecie puckim oraz promocja integracji pokoleniowej wyróżniły go na tle innych kandydatów.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 10 września 2024 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz województwa oraz lokalni działacze, w tym Agnieszka Baranowska z Zarządu Województwa Pomorskiego oraz senator RP Ryszard Świlski. Laureatom z powiatu puckiego towarzyszyli również lokalni przedstawiciele: Karol Miller, Szymon Dettlaff, a także zgłaszający kandydatów – Ewa Kustoch, Brunon Ceszke i Klaudia Oberzig.