?Łowisko? impreza w Osadzie 26 lipca 2015

A w Osadzie znowu było tłoczno i gwarno w minioną niedzielę 26 lipca. W muzyczno-rekreacyjnej imprezie brały udział zespoły muzyczne, artyści i twórcy ludowi. Na stoiskach prezentowano malarstwo na szkle, prace sztalugowe Pań Marii Szczygielskiej i Moniki Witkowskiej, rzeźbę Pana Mariana Bacha. Goście i mieszkańcy podziwiali wykonującego na miejscu swoje wyroby artystyczne kowala Pana Zdzisława Matysik-Kępy, który przyjechał specjalnie do Rzucewa na imprezę z Wielkopolski. Z dużym zainteresowaniem spotkały się kulinarne prezentacje Pana Józefa Roszmana, barda  i animatora kultury kaszubskiej, który częstował gości zupą rybną i opowiadał o tradycyjnych regionalnych potrawach. Pan Józef uczestniczył także w występach muzycznych i rozśmieszył gości zabawnym skeczem w języku kaszubskim. W części muzycznej mogliśmy wysłuchać występów zespołów: Johny Roger, śpiewającego szanty i grupę rockową Iana Hardego. W trakcie wydarzenia można było częstować się domowymi wypiekami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rzucewie, korzystać z jazdy na kucyku i zjeżdżalni dla dzieci.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6177026335131764337]