Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Majówka ?Razem dla Swarzewa? pełna atrakcji

Pierwszego maja Swarzewo odwiedzili goście: Ciotki Klotki i Kaczor Donald, którzy zaprosili dzieci zebrane przy Muzeum ?Kocham Bałtyk? na ?Wyprawę na owocową wyspę?. Tematem przewodnim wszystkich zabaw było zdrowie, owoce i warzywa. Na dzieci czekały również inne atrakcje: plac zabaw, wata cukrowa i bezpłatny zamek dmuchany i wejściówki do Muzeum. Kolejną niespodzianką były baloniki i malowanie twarzy. W Swarzewie pojawiły się, więc miłe zwierzątka, motylki, elfy, kwiatki i piraci.

Członkowie Stowarzyszenia NRRWS ?Turystyczne Swarzewo? przygotowali stoisko gastronomiczne z żurkiem, bigosem, przetworami i domowymi wypiekami oraz sprawdzone przepisy na soki i koktajle owocowo-warzywne. Producent naturalnych soków owocowych ?Słoneczna Tłocznia? przekazał swoje wyroby do degustacji. Dzieciom najbardziej smakował sok jabłkowy i jabłkowo-gruszkowy. Strażacy z OSP Swarzewo przygotowali z okazji Majówki ratowniczy pokaz techniczny /cięcie samochodu, pierwsza pomoc, prezentacja wyposażenia/ oraz ciekawe konkurencje dla najmłodszych. Na zakończenie Majówki odbyły się zawody o tytuł Stolemki i Stolema Swarzewa 2017. Najdalej 17kg kamieniem stolemowym rzucił Ryszard Kryża i to on został Stolemem Swarzewskim 2017. Konkurencję wykop buta na odległość wygrała Dominika Dettlaff i została Stolemką Swarzewską 2017. Odbyła się też  zbiórka na sztandar dla OSP Swarzewo. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją ?cegiełkę?.

Organizatorami majówki RAZEM DLA SWARZEWA byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Swarzewo ?Turystyczne Swarzewo?,  OKSiT Puck, OSP Swarzewo, Sołectwo Swarzewo, Muzeum ?Kocham Bałtyk? i ? Słoneczna Tłocznia?. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wspólną zabawę i mile spędzony czas!

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content