Search
Close this search box.

Międzynarodowe zawody matematyczno – fizyczne Náboj Junior

W ubiegły piątek, 25.11.2022 zostały rozegrane międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn Náboj Junior. Młodzi uczestnicy z klas siódmych i ósmych reprezentowali 1392 szkoły z Belgii, Czech, Hiszpanii, Francji, Chorwacji, Holandii, Polski oraz Słowacji.

Z terenu Gminy Puck w zawodach udział wzięły zespoły z aż 7 szkół podstawowych tj. z Połczyna, Rekowa Górnego, Połchowa, Leśniewa, Łebcza, Darzlubia i Mieroszyna. Pełne wyniki zawodów są dostępne pod tym adresem:  https://junior.naboj.org/pl/pl/results/category/nj/

Serdecznie gratulujemy drużynie reprezentującej Szkołę Podstawową im. A. Abrahama w Połczynie w składzie: Julia Lietzau z kl. 8, Magdalena Michalewska z kl. 7, Igor Neubauer z kl. 7 oraz Maciej Neubauer z kl. 7, która zajęła I miejsce na zawodach zorganizowanych przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łebczu. Uczniowie zdobyli 24 punkty, co  zapewniło im w ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce pośród ekip z Województwa Pomorskiego, 31 w rankingu ogólnopolskim oraz pozwoliło zaliczyć drużynę z Połczyna do top 200 zespołów europejskich biorących udział w tegorocznym Náboj Junior.

 

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową. Zawody trwają 120 minut, podczas których uczniowie starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów każdy zespół otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe zadanie. Odpowiedzi na zadania mają zazwyczaj postać numeryczną. Ekipa, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa. Problemy są ułożone w kolejności od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Dzięki temu zawody są odpowiednie zarówno dla uczniów bez doświadczenia w konkursach matematycznych i fizycznych, jak i dla tych, którzy odnosili już sukcesy na przykład w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Zadania różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania w Náboju wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny. Podstawowym celem zawodów jest pobudzenie wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki i fizyki.

Zdjęcia pochodzą z: https://www.facebook.com/sppolczyno/

 

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: