Nowa wizytówka wsi Rekowo Górne

Rekowo Górne – pierwsza miejscowość powiatu puckiego na drodze wojewódzkiej 216. To właśnie tam – na głównym skrzyżowaniu – powstał nasyp z nazwą wsi – wykonanej z płyty granitowej. Dodatkowo znajdują się na nim Herb Gminy Puck oraz Herb Kaszub jako odniesienie do naszej tożsamości. W pracach nad niemałym przedsięwzięciem brali udział zapaleni do pracy mieszkańcy Rekowa Górnego: Anna Warmowska, Renata i Antoni Maszota oraz p.sołtys Alicja Wojtas wraz z mężem. Istotnymi okazały się dobrowolna pomoc, a także wkład finansowy wielu sponsorów, bez których nie udałoby się zrealizować planu.

– „Całkowity koszt inwestycji wyniósł w przybliżeniu 9000zł.  Serdecznie podziękowania kieruję do wszystkich, których wnieśli swój wkład w ten projekt – zarówno w formie zaangażowania w prace jak i finansowania. Należy tu wymienić Wójta Gminy Puck Tadeusza Puszkarczuka, Radną Powiatu Puckiego Jolantę Bieszke, Radnego Miasta Redy Kazimierza Okroja, proboszcza parafii NMPNP w Redzie – Rekowie ks. dr Fabiana Tokarskiego, dyrektor SP im. W. Czapiewskiego w Rekowie Górnym p. Beatę Mieczkowską oraz dyrektora generalnego Pałacu Hotelu Wieniawa Dorotę Karnikowską. Całość ma nie  tylko wpływać na walory estetyczne wsi, ale także zachęcić przejeżdżających do odwiedzin. Cieszymy się z efektu naszych prac. Mamy nadzieję, że to będzie jedna z wielu naszych wizytówek.” – mówi sołtys Rekowa Górnego Alicja Wojtas.

Autor Alicja Wojtas

rekowo.
rekowo2

Wybierz interesujący układ