Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

O gminie

Gmina Puck jest jedną z największych i najpiękniejszych gmin województwa pomorskiego. Charakteryzuje się różnorodnością występujących form przyrodniczych: wysoczyzn, szerokich pradolin rzek, urozmaiconego brzegu morskiego, dużego zalesienia. W panoramę krajobrazu wplotły się rezerwaty przyrody: Darzlubskie Buki, Bielawskie Błota i Beka, zachowując swoją naturalność.

Nowo otwarty Park Kulturowy Łowców Fok w Rzucewie uczy historii naszej nadmorskiej ziemi na stanowiskach badań archeologicznych i otwiera perspektywę na epokę kamienia. Przez Gminę Puck przebiegają liczne szlaki turystyczne, a wśród nich Pomorski Szlak Cysterski, który kościołami w Starzynie i Mechowie potwierdza wiekowe zabytki kultury cystersów.

Sanktuarium Maryjne Matki Boskiej Królowej Polskiego Morza i kapliczka nad studzienką z cudowną wodą w Swarzewie wtopiły się w kaszubski pejzaż, duchowy i regionalny. Propozycja turystyczna gminy nabiera coraz pełniejszego wymiaru rozwinięciem sieci ścieżek rowerowych. Urokliwe XIX wieczne pałace i dwory, w Rzucewie, Rekowie Górnym, Sławutówku, przekształciły się w restauracje i hotele. Mechowo leżące na skraju Puszczy Darzlubskiej prowokuje nas do odwiedzin unikalnymi na Niżu Polskim polodowcowymi grotami, cennym pomnikiem przyrody.

 

Źrudło: oksitpuck.pl

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: