Search
Close this search box.

Obchody Święta Niepodległości – Zdrada 2022

Jak co roku spotykamy się przed pomnikiem Trybuna Kaszubów, cenionego działacza społecznego Antoniego Abrahama. To tam urodził się w 1869 roku tzw. Król Kaszubów, który dążył w Wersalu w 1919 roku do przyłączenia Kaszub i Pomorza do Polski.

Wspólnie z przedstawicielami władz gminnych, powiatowych, delegacjami sołeckimi, pocztami sztandarowymi szkół gminnych, OSP oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego – oddziału w Strzelnie, mieszkańcami Zdrady i wszystkimi przybyłymi gośćmi świętowaliśmy 104.Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Odbyła się również Msza Święta w intencji Ojczyzny, odprawiona przez Proboszcza Parafii Mechowskiej ks. Jacka Bordzoła.

Przesyłamy Państwu fotorelację z pierwszej części patriotycznych wydarzeń. Już niebawem fotorelacja z drugiej części Obchodów, które miały miejsce w Domu Kultury w Żelistrzewie.

Galeria foto

Zdrada 2022: Święto Niepodległości

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: