• Inwestycje

Otwarcie placu rekreacji i zabaw w Gnieżdżewie

18.10.2014r odbyło się uroczyste otwarcie nowej przestrzeni publicznej w Gnieżdżewie, która została wykonana na podstawie projektu ?Zagospodarowanie terenu stawu w Gnieżdżewie?. Uroczystość odbyła się o godz.13:00.

Na uroczystość przybyli:

? Starosta Powiatu Puck Pan Wojciech Dettlaff
? Wójt Gminy Puck Pan Tadeusz Puszkarczuk
? Przewodniczący Rady Gminy Puck Pan Kazimierz Czernicki wraz z Radnymi: Anną Pomieczyńską, Józefem Białk i Janem Ellwart
? Dyrektor Północno-Kaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej Pan Daniel Lesnau, z której otrzymaliśmy dofinansowanie
? Inspektor Nadzoru Pan Krzysztof Obiegło, który nadzorował wykonanie prac
? Pracownicy Urzędu Gminy Puck Pani Danuta Polec kierownik inwestycji i Pani Anna Łapińska, która wykonała dokumentację potrzebną do dopłat unijnych
? Przedstawiciele Firmy Bruk-Serwis Pan Marcin Rynkowski i Pan Mieczysław Piontke, których firma była wykonawcą
? Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Pucku ? mł. bryg. Bartłomiej Mollin
? Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Gnieżdżewie, WKK, LZS, OSP, KGW, Sołecki Zespół Teatralny ?BELOK?, Rada Sołecka i wielu Mieszkańców Gnieżdżewa.

Po przywitaniu Gości, głos zabrał Pan Wójt Gminy Puck oraz Pan Starosta Powiatu Puck po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie zespół ?BELOK? przedstawił krótkie przedstawienie i ruszyliśmy podziwiać nasz piękny plac. Całą uroczystość uświetniał Zespół Folklorystyczny ?PLESTA?. Przed placem zabaw czekała na wszystkich niespodzianka- tort oraz cukierki dla najmłodszych.

Był to dzień bardzo uroczysty, szkoda że było dosyć chłodno i mglisto przez co nie udało odpalić się fontann na torcie.
Dziękuję wszystkim a szczególnie Mieszkańcom za przybycie, widać że wszyscy cieszymy się z tego obiektu, który przyniósł radość dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom.

Maria Szewska
Sołtys Gnnieżdżewa