?Piękna Wieś Pomorska 2018? ? etap powiatowy

13 lipca 2018 r. powiatowa komisja konkursu ?Piękna Wieś Pomorska 2018? odwiedziła dwie wsie i dwie zagrody.

Ideą konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego wsi. Komisja konkursowa w kategorii ?Wieś? oceniła: ogólny wygląd wsi, dbałość o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego i charakteru wiejskiego. Bardzo ważna jest także aktywizacja, integracja i zaangażowanie społeczności lokalnej, która podejmuje wspólne działania w celu uatrakcyjnienia oraz poprawy jakości życia na wsi. W kategorii ?Zagroda? punktowane były: stan techniczny oraz ład i porządek siedliska, stan sanitarny posesji i jej wpływ na środowisko przyrodnicze oraz pielęgnowanie tradycji miejsca.

I miejsce w kategorii ?Wieś?
Żelistrzewo ? Gmina Puck
sołtys: Szymon Dettlaff

II miejsce w kategorii ?Wieś?
Żarnowiec ? Gmina Krokowa
sołtys: Jacek Lieske

I miejsce w kategorii ?Zagroda?
Anna i Przemysław Nadolscy, Karwieńskie Błoto Pierwsze ? Gmina Krokowa

II miejsce w kategorii ?Zagroda?
Państwo Jadwiga i Marek Tarnowscy, Werblinia ? Gmina Puck

Laureaci pierwszych miejsc będą walczyć o tytuł ?najpiękniejszej? w województwie. Trzymamy kciuki do 31 sierpnia 2018 r.

źródło / foto powiat.pucki.pl

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content