• Gmina
  • Mieszkańcy
  • Podsumowanie ?Kaszubskich Małych Form Artystycznych ? Bielawa 2015?

Podsumowanie ?Kaszubskich Małych Form Artystycznych ? Bielawa 2015?

Dnia 15 maja 2015 roku w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbyło się podsumowanie ?Kaszubskich Małych Form Artystycznych ? Bielawa?2015? ,  im. Jana Drzeżdżona.  Organizatorem  imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. W konkursie wzięło udział 9 poetów kaszubskich (nadesłano 15 utworów)  z 4 placówek oświatowych z: SP Połczyno (2),  Gimnazjum  Żelistrzewo (1),  Celbowo (6). W spotkaniu uczestniczyli autorzy prac oraz nauczyciele. Gości powitał dr Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Podkreślił wielki wkład pisarza Jana Drzeżdżona ? rodem  z Domatowa, na rzecz literatury kaszubskiej. Dziś, może posłużyć, jako godny wzorzec w kreowaniu twórczości literackiej społeczności kaszubskiej ? dodał.

Komisja artystyczna w składzie: Jerzy Łysk (przewodniczący) i Elżbieta Derc  (członek) wytypowała do nagród następujących uczestników:

Kategoria: ?szkoła podstawowa?

I nagroda:          Zuzanna Koy     SP Celbowo      wiersze ?M?dri gard?

II nagroda:        Dagmara Mienik   SP Celbowo   wiersze ?Zymk? i ?Zymk w sercu

III nagroda:       Justyna Oksiuta    SP Połczyno      wiersz ?Pierszô miłota?

Wyróżnienie:    Anna Gross       SP Celbowo     wiersz ?Mój drëch?

Uczestnictwo:  Michał Oksiuta  SP Połczyno

Paulina Hebel    SP Celbowo

Natalia Figlon    SP Celbowo

Zuzanna Szczygielnia  SP Celbowo

Kategoria: ?gimnazjum?

Uczestnictwo: Wojciech Lange    Gimnazjum  Żelistrzewo

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe,  nagrody książkowe  ?Pón Tade?sz?, ?Żëcé i Przig?dë  Rem?sa? i Antologia Poezji Kaszubskiej.  Spotkanie odbywało się przy kawie i kuchu kaszubskim. Dzielono się refleksjami o języku kaszubskim? Przed wyjazdem z Mechowa, wszyscy udali na cmentarz, na grób śp. Jana Drzeżdżona. Złożono kwiaty, odmówiono wspólnie modlitwę za duszę Zmarłego?

Brunon Ceszke

Gł. Instruktor ds. kultury

OKSiT w Gminie Puck

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6150553952665973617]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content