Podsumowanie XVIII edycji gminnego konkursu „Najlepszy absolwent gimnazjum”

W dniu 18 czerwca 2019 r.  w Domu Kultury w Żelistrzewie odbyło się podsumowanie XVIII edycji gminnego konkursu „Najlepszy absolwent gimnazjum” oraz czwartej edycji „Najlepszy  Absolwent Szkoły Podstawowej „   za rok szkolny 2018 – 2019. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Gminy Puck – Wójt Gminy Puck – Tadeusz Puszkarczuk, Zastępca Wójta Gminy Puck – Jerzy Tkaczyk, Przewodniczący Rady Gminy Puck – Pan Adam Styn,  Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy Puck– Przemysław Grandicki, Dyrektor ZOPO w Gminie Puck – Barbara Miłkowska, Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy , Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Pan Tomasz Lewicki oraz Nauczyciele i Rodzice wyróżnionych uczniów.   Uczniowie, których osiągnięcia uznano za najwyższe w Szkole Podstawowej i Gimnazjum  wyróżniają się: wzorową oceną ze sprawowania, uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole, wykazali bardzo dobrą znajomość języków obcych oraz posiadają znaczące osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, osiągnięcia plastyczne, muzyczne, literackie, sportowe oraz byli zaangażowani w pracę na rzecz wolontariatu, samorządu szkolnego i środowiska lokalnego.

LAUREACI W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

 1. Żelistrzewo – Stanisław Anisimowicz Strzelno – Bartosz Dettlaff
 2. Mrzezino – Paulina Grubba Rekowo G. – Zuzanna Krawczyk
 3. Starzyno – Jakub Klebba                       Swarzewo – Łukasz Bigott
 4. Darzlubie – Piotr Szamocki Połczyno – Martyna Boike
 5. Gnieżdżewo – Agata Dettlaff Werblinia – Izabela Jeka
 6. Łebcz – Mateusz Helman                              Mieroszyno – Kamil Szymański
 7. Leśniewo – Arkadiusz Guth Celbowo – Anna Gross
 8. Połchowo – Maksymilian Kluszczyński

LAUREACI W KATEGORII GIMNAZJUM:

 1. Żelistrzewo – Anna Laga – Agata Sonnberg – Jakub Świtkowski
 2. Mrzezino – Wiktoria Skierawska – Amelia Witt – Sylwia Sonnberg
 3. Starzyno – Angelika Ellwart – Kamil Lubocki – Amelia Priebe
 4. Darzlubie – Oskar Dulik – Tomasz Sołtysiak – Kamila Zaklikowska

Całość spotkania uświetniły występy artystyczne uczniów – piosenki, tańce oraz występ zespołu folklorystycznego  Modraki w języku kaszubskim.

Na koniec spotkania Wójt Gminy Puck wyróżnionym uczniom złożył gratulacje oraz życzenia powodzenia w dalszej edukacji, a wszystkim zebranym życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji.

GALERIA FOTO 

 

Wybierz interesujący układ