Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Połczyno: Dzień Babci i Dziadka

 W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 22 stycznia 2016 roku odbyła się ta wyjątkowa akademia. Na wstępie Pani Dyrektor Grażyna Pokorska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

W na początku uczniowie uczestniczący w zajęciach tanecznych grupy ?Mambo? zaprezentowali się w czterech tańcach. Po tańcach nasi najmłodsi, czyli przedszkolaki dały koncert kolęd przy akompaniamencie swojego pana Macieja. W dalszej części w formie wierszy, piosenek oraz tańców uczniowie klas I ? V dzieci złożyły dziadkom  i babciom życzenia. Potem zaprezentowały się świetliki z wierszami, tańcem oraz dwoma humorystycznymi skeczami z o naszych babciach. Następnie dziewczynki z koła muzycznego zaśpiewały piosenkę ?Ulepimy dziś bałwana? w trzech odsłonach wiekowych. Na zakończenie Basia zaśpiewała dwie pastorałki. Uwieńczeniem występów naszych uczniów było zaprezentowanie kilku utworów z lat młodości naszych dziadków ?Rudy rydz?, ?Autostop? ?Kawiarenki?? przez uczniów klasy VI. Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali dziadkom ?Sto lat? i wjechał wspaniały tort przygotowany przez nasze mamy. Następnie uczniowie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz cudowne kwiatki, serca, wazoniki. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Nasi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Po kawce na naszych gości czekała kolejna atrakcja w postaci koncertu chóru męskiego ?Harmonia? z Wejherowa co bardzo uświetniło nasze spotkanie. Wszystkim dziękujemy z przybycie i już nie możemy się doczekać kolejnego razu.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6246248630314366081]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content