• Edukacja
  • POLICJANCI NA TEMAT BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH

POLICJANCI NA TEMAT BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH

Policjanci puckiej komendy odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Swarzewie. Podczas tej wizyty policjanci opowiadali dzieciom o bezpiecznych zabawach w czasie ferii. Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w tych zajęciach.

 Mundurowi spotkali się z uczniami najmłodszych klas w szkole w Swarzewie. Podczas spotkania funkcjonariusze mówili o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu i bezpiecznych zachowaniach w trakcie trwania ferii zimowych. Policjanci przestrzegali przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, rzeki i stawy informując jedocześnie jak należy się zachować w sytuacji gdy załamie się pod naszym ciężarem lód oraz w jaki sposób powinniśmy nieść pomoc gdy jesteśmy świadkami takiego niebezpiecznego zdarzenia.

Stróże prawa przypominali również dzieciom jak należy zachowywać się gdy pozostają same w domu, a także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas spotkań z policjantami najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak zachować się na wypadek niebezpieczeństwa poznając ważne numery telefonów alarmowych.

Dzieci podczas spotkań były cały czas aktywne i z wielkim zainteresowaniem słuchały porad, które przekazali im policjanci.

596a

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content