Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Pomnik zostanie w Starzyńskim Dworze

Do Urzędu Gminy Puck wpłynęła opinia Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, z treści której wynika, że pomnik ?umęczonym żołnierzom Armii Czerwonej – jeńcom hitlerowskiego reżimu 1942-1945?, posadowiony w Starzyńskim Dworze w gminie Puck na placu przy ulicy Długiej, spełnia warunki, o których mowa w art. 5a ust. 1 ustawy o zakazie propagowania komunizmu?, przez co należy rozumieć to, że pomnik ten nie propaguje komunizmu lub innego ustroju totalitarnego.

W konsekwencji powyższego brak jest podstaw do jego usunięcia z dotychczasowej lokalizacji. Treść opinii Prezesa IPN powinna doprowadzić do umorzenia postępowania prowadzonego przez Wojewodę Pomorskiego. Gmina Puck konsekwentnie stała na stanowisku, że przedmiotowy pomnik nie propaguje komunizmu lub innego ustroju totalitarnego, zajmując w przedmiotowej sprawie stanowisko zgodne z opinią Prezesa IPN.

39958403_2190518667939929_1233193434051772416_n

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content