Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Projekt budowy systemu kanalizacji deszczowej oraz budowy zbiornika retencyjnego w miejscowości Żelistrzewo

Projekt budowy systemu kanalizacji deszczowej oraz budowy zbiornika retencyjnego w miejscowości Żelistrzewo

POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ODPROWADZANIA WÓD OPADOWYCH POPRZEZ BUDOWĘ SYSTEMÓW KANALIZACJI DESZCZOWEJ NA TERENIE GMIN ZWIĄZKU MIEDZYGMINNEGO ZATOKI PUCKIEJ.

ODWODNIENIE ULIC W ŻELISTRZEWIE

Dnia 18 sierpnia 2017 zawarta została umowa o dofinansowanie projektu ?Poprawa efektywności odprowadzania wód opadowych poprzez budowę systemów kanalizacji deszczowej na terenie gmin Związku Międzygminnego Zatoki Puckiej.? w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 11 Środowisko, Działania 11.1 Ograniczenie zagrożeń naturalnych współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Głównym Beneficjentem tego projektu jest Związek Międzygminny Zatoki Puckiej, Gmina Puck jako członek Związku jest także partnerem w projekcie.

Projekt ten dotyczy budowy systemu kanalizacji deszczowej o długości 3 300 m oraz budowę zbiornika retencyjnego w miejscowości Żelistrzewo. Zakres robót obejmie odwodnienie ulic Różanej, Tulipanowej, Narcyzowej, Bukowej, Sosnowej, Błękitnej, Klonowej, Brzozowej, Słonecznej i Akacjowej wraz z układem podczyszczającym, retencją wód deszczowych i odprowadzeniem ich do rzeki Gizdepki.
Zakres prac zawiera również przebudowę nawierzchni drogowej, chodników oraz infrastruktury towarzyszącej w/w ulic.
Planowanym rezultatem inwestycji będzie usprawnienie systemów odprowadzania i oczyszczania wód opadowych i roztopowych, co przyczyni się do lepszego zabezpieczenia terenów zurbanizowanych przed skutkami podtopień i powodzi.

Całkowita kwota realizacji projektu wynosi 19 061 253,71 PLN zaś dofinansowanie z budżetu środków europejskich wyniesie 8 757 128,06 PLN czyli 70% kosztów całkowitych.
Koszt przedsięwzięcia ze strony Gminy Puck to 5 129 520 PLN.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content