Przebudowa drogi gminnej w Celbowie

W dniu 07.06.2023 r. zawarto umowę z firmą  Kruszywo Sp. z o.o. z siedzibą w Linii  na „Przebudowę drogi gminnej ul. Sportowej w Celbowie”.

Zakres inwestycji, obejmuje: rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych  wraz z podbudową, nawierzchni z kostki betonowej, regulacja pionowa studzienek, karczowanie pniaków, wykonaniu nowych konstrukcji jezdni, chodnika, zjazdów wraz z ich obramowaniem.

Przebudowywany odcinek drogi długości 554 mb rozpoczyna się od skrętu z drogi wojewódzkiej nr 216 na ul. Sportową, a kończy na skrzyżowaniu z ul. Kasztanową i Zamkową.

Wartość zadania wynosi 844 tys. zł brutto. Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu państwa w ramach: „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”.

Nadzór inwestorski obejmie firma VIAINVEST Robert Dobek z Bydgoszczy (siedziba Sławoszynko).