Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Przegląd Zespołów Kolędniczych

Tradycja nie ginie. Od 1983 roku w Gminie Puck odbywają się Przeglądy Zespołów Kolędniczych. Tym razem Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie gościł sześć szkolnych zespołów artystycznych, które prezentowały widowiska religijno-ludowe związane z okresem Bożego Narodzenia.

Komisja pod przewodnictwem Marii Muza pierwszą nagrodę przyznała kolędnikom Bożeny Rozmarynowskiej ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym za sztukę ?Dobro zagościło w nas?. Drugą nagrodę zdobył zespół Marii Palachowskiej ze Szkoły Podstawowej w Werblini za widowisko ?Jak to Antośka zaprosiła Jezusa do Werblini?. Trzecia nagroda przypadła w udziale podopiecznym Anny Detlaf  z zespołu  działającego przy Szkole Podstawowej w Celbowie, który zaprezentował na scenie ?Opowieść Wigilijną?. Zespoły kolędnicze z Łebcza i Połczyna otrzymały wyróżnienie za ?wierne kultywowanie tradycji kaszubskich?. Artystów z Leśniewa wyróżniono za ?oprawę muzyczną na żywo?.

Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymała Bożena Rozmarynowska z Rekowa Górnego.  Tytuł ?indywidualności sceniczne? przyznano: Konradowi Kąkolowi z Rekowa Górnego za rolę ?męża?, jego koleżance Lilianie Rysmanowskiej która zagrała ?sierotkę? oraz Bartoszowi Sokołowskiemu ? Kaszubowi? z Werblini. Najmłodszą uczestniczką przeglądu była Alicja Golla ? niespełnełna pięcioletnie ?dziecko? z Werblini. Każdy zespół otrzymał: dyplom pamiątkowy,  statuetkę ?Aniołka?, talon na zakup nagród oraz paczkę ze słodyczami i? książki ?Wszystko o Bożym Narodzeniu?.  Osobom wyróżnionym wręczono albumy i  dyplomy pamiątkowe.  Nagrody wręczali: dr Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck i Adam Styn ? Przewodniczący Rady Gminy Puck.

Organizator imprezy: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Brunon Ceszke

ALBUM FOTO

 

 

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content