Przekazanie Sprzętu dla OSP Starzyno

W obliczu coraz częstszych zjawisk ekstremalnych, jakie dotykają obszar powiatu Puckiego, władze gminy Puck podjęły decyzję o znaczącym zwiększeniu potencjału ratowniczego jednostek ochotniczych, w szczególności OSP Starzyno. W ramach uchwały Rady Gminy, na zakup nowoczesnego sprzętu przeznaczono kwotę 15 tysięcy złotych.

Nowa pompa – gigant wśród lokalnych jednostek

Nabyty sprzęt to pompa pływająca, wyróżniająca się imponującą wydajnością 2400 litrów na minutę, co stawia ją na czele wyposażenia ratowniczego w całym powiecie. Oprócz wydajności, pompa jest również wyposażona w połączenie o średnicy 110 mm, umożliwiające efektywne pompowanie dużych ilości wody, co jest kluczowe w przypadku zalania dużych powierzchni.

Jak podkreśla wójt gminy Puck, nabyty sprzęt jest odpowiedzią na realne potrzeby i zagrożenia, z jakimi mieszkańcy mieli do czynienia w ostatnim czasie. W zeszłym roku, jednostki ochotnicze gminy Puck zanotowały liczne wyjazdy związane z podtopieniami posesji i budynków, zwłaszcza w okresie od października do lutego, kiedy to odnotowano ponad 30 takich interwencji.

Celem inwestycji jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gminy, ale również zwiększenie gotowości ratowniczej na wypadek kolejnych, potencjalnie jeszcze bardziej destrukcyjnych zdarzeń. Władze gminy, jak i sami strażacy, mają nadzieję, że nowy sprzęt będzie służył głównie prewencyjnie, jednak podkreślają konieczność przygotowania na najgorsze scenariusze.

Zakup nowej pompy to wynik wspólnych działań władz lokalnych, jednostek ochotniczych, a także wsparcia finansowego rady gminy.