Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

Puck: Pszczelarz w mundurze


W miniony czwartek policjanci z puckiej komendy zostali zaproszeni przez dyrekcję szkoły podstawowej w Leśniewie aby przeprowadzić spotkanie na którym zapoznano dzieci z tematem ochrony środowiska, bezpieczeństwa w sieci, odpowiedzialnością prawną osób nieletnich.

W trakcie zajęć głos zabrała policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną która zwróciła uwagę uczniów na ich odpowiedzialność w związku z popełnianiem czynów zabronionych oraz konsekwencjami, które grożą za złamanie norm społecznych, osobom które nie osiągnęły jeszcze dorosłości. Opowiedziała o zagrożeniach związanymi ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Ponadto omówiła tematykę związaną z odpowiednim zabezpieczaniem dostępu do poczty elektronicznej, kont na portalach społecznościowych oraz przedstawili aspekty prawne związane z tego typu przestępczością.

Podczas spotkania z uczniami mundurowy, którego hobby na co dzień jest pszczelarstwo omówił zasady pracy pszczelarza , opowiedział jak ważną rolę i znaczenie mają  pszczoły dla przyrody i człowieka, zapoznał także z zasadami bezpieczeństwa w kontakcie z tymi owadami oraz jak dzieci powinny nieść pomoc drugiej osobie w przypadku użądlenia. Zebrana młodzież miała możliwość przymierzenia stroju pszczelarza, obejrzenia ulu od środka i zaznajomienia się ze sprzętem potrzebnym w pracy z pszczołami(dłuto, podkurzacz, miotełka).

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: