• Mieszkańcy

Pytanie na Śniadanie w Sopocie z gospodyniami z KGW Łebcz i KGW Leśniewo

Pytanie na Śniadanie, ranny program przygotowywany przez TVP, w sobotę 28 marca 2015 emitowano m.in. z sopockiej plaży. Ta część telewizyjnego show poświęcona była Wielkanocy na Kaszubach.

A w roli telewizyjnych ekspertek wystąpiły gospodynie z gminy Puck, które aktywnie działają w KGW Leśniewo oraz KGW Łebcz.

Regina Kwidzińska z Koła Gospodyń Wiejskich Łebcz przypomniała, że kiedyś na Kaszubach pościło się częściej.
? Tylko ryby, chleb, smalec i od czasu do czasu trzeba było zrobić masło ? wyliczała gospodyni z gminy Puck. ? Ale jak ludzie zaczynali jeść w święta, to się pięknie posprzątało i zabiło pruszka, czyli prosiaczka i cała rodzina gościła. Robiło się kiełbasy, pasztetowe, krwawe, wędziło? I to wszystko u nas, w naszym gospodarstwie.

Piotr Niemkiewicz

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6133089859861717841]