Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Rajd Szlakiem Historii Militarnej Kaszub Północnych

13 czerwca kilkudziesięcioosobowa grupa rowerzystów pokonała trasę ścieżki rowerowej ze Swarzewa i Krokowej do Radoszewa. W tamtejszym wiejskim Domu Kultury usytuowanym w zabytkowej kuźni grupa kolarzy i osoby z branży turystycznej wysłuchali dwugodzinnej prezentacji o historii militarnej regionu.

Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych to nasze nowe dziecko, które rodziło się w bólach – mówiła na wstępie pani Marta Balicka ? prezes Stowarzyszenia Turystycznego ?Kaszuby Północne? LOT, ale ostatecznie udało się stworzyć coś wyjątkowego.

Z ust koordynatora merytorycznego projektu ? pana Jerzego Sadowskiego – poznawaliśmy kolejne punkty nowego szlaku turystycznego. Miejsca militarne na szlaku były okraszone mało znanymi ciekawostkami historycznymi. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały promocyjne o szlaku tak, aby w domowym zaciszu pogłębić nabytą wiedzę.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk ,patronat medialny 24kaszuby.pl

Rajd-rowerowy-31 Rajd-rowerowy-20 Rajd-rowerowy-25 Rajd-rowerowy-7 Rajd-rowerowy-1 (1)

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content