Rajd Szlakiem Historii Militarnej Kaszub Północnych

13 czerwca kilkudziesięcioosobowa grupa rowerzystów pokonała trasę ścieżki rowerowej ze Swarzewa i Krokowej do Radoszewa. W tamtejszym wiejskim Domu Kultury usytuowanym w zabytkowej kuźni grupa kolarzy i osoby z branży turystycznej wysłuchali dwugodzinnej prezentacji o historii militarnej regionu.

Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych to nasze nowe dziecko, które rodziło się w bólach – mówiła na wstępie pani Marta Balicka – prezes Stowarzyszenia Turystycznego „Kaszuby Północne” LOT, ale ostatecznie udało się stworzyć coś wyjątkowego.

Z ust koordynatora merytorycznego projektu – pana Jerzego Sadowskiego – poznawaliśmy kolejne punkty nowego szlaku turystycznego. Miejsca militarne na szlaku były okraszone mało znanymi ciekawostkami historycznymi. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały promocyjne o szlaku tak, aby w domowym zaciszu pogłębić nabytą wiedzę.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk ,patronat medialny 24kaszuby.pl

Rajd-rowerowy-31 Rajd-rowerowy-20 Rajd-rowerowy-25 Rajd-rowerowy-7 Rajd-rowerowy-1 (1)

Wybierz interesujący układ