Rowerem przez Wybrzeże: 600 km na wsparcie młodego mieszkańca z gminy Puck

Przejadą 600 km rowerem odwiedzając nadmorskie miejscowości. A wszystko w szczytnym celu. Cezary Bogdański i jego przyjaciele chcą w ten sposób zachęcić do pomocy choremu mieszkańcowi gminy Puck, 13-letniemu Szymonowi.

U 13-letniego Szymona ze Starzyna z gminy Puck zdiagnozowano zespół Sturge’a i Webera oraz cały szereg innych dolegliwości i niepełnosprawności. Zespół Sturge’a-Webera to ciężka, wrodzona choroba zaliczana do zaburzeń rozwojowych nerwowo-skórnych, wspólnie określanych mianem fakomatoz. Charakteryzuje się przede wszystkim występowaniem płaskiego naczyniaka na twarzy, czemu towarzyszy jednostronne pojawianie się mózgowych i ocznych malformacji naczyniowych.

13-letni Szymon nie może chodzić i samodzielnie siedzieć. Nie mówi, bardzo słabo widzi i słyszy. Aby lepiej funkcjonować potrzebuje pionizatora. A to wiąże się z wydatkiem. Do pomocy dla mieszkańca gminy Puck zachęcają organizatorzy rajdu rowerowego '600 kilometrów pomocy’. W trasę wyruszy Cezary Bogdański.

— Osiem lat temu, po operacji krwiaka mózgu, poruszał się na wózku. Długotrwała rehabilitacja, ciężka praca i pomoc najbliższych sprawiła, że udało mu się wspomóc potrzebujących, dzięki swojej akcji – czytamy w opisie rowerowej akcji.

Do akcji dołączył także nowy radny gminy Puck, Krzysztof Radtke z Werblini. Zdecydował się on także wspomóc inicjatywę w organizacji i promocji wydarzenia w lokalnych mediach.

Rowerzyści zgromadzą się na puckim rynku w sobotę 11 maja o godz. 10:30 i wyjadą w trasę o godz. 11:00, a rajd zakończą w czwartek, 16 maja 2024 roku, odwiedzając nadmorskie miejscowości. Każdy z zainteresowanych i chętnych do wspólnego kręcenia kilometrów na rowerze również jest mile widziany, aby aktywnie spędzić czas podczas przejażdżki rowerem.

Szczegóły, jak można pomóc chłopcu znajdują się na plakacie (w załączeniu) oraz na stronie Facebookowej promującej rajd: https://www.facebook.com/600kmpomocy