Rozbudowa Sieci Kanalizacji w Starzyńskim Dworze na Finałowym Etapie

Gmina Puck zbliża się do zakończenia kolejnej ważnej inwestycji w ramach Programu Polski Ład. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 2 000 000 zł, realizowana jest rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Starzyńskim Dworze. Obecnie rozbudowa osiągnęła już 70% zaawansowania. Prace obejmują ulice Słoneczną, Tęczową i Jagodową, z czego ul. Jagodowa została już w pełni ukończona.

Nowa sieć kanalizacyjna, o łącznej długości około 2,5 km, zapewni podłączenie do kanalizacji dla 153 działek, co przełoży się na lepsze warunki życia dla około 612 mieszkańców. Zmodernizowana infrastruktura pozwoli na sprawne odprowadzanie ścieków sanitarnych do istniejącej sieci w Starzyńskim Dworze, a stamtąd do oczyszczalni ścieków w Gminie Krokowa.

Na terenie objętym inwestycją, który jest obszarem dynamicznie rozwijającej się zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, zainstalowano kanalizację sanitarną wykonaną z rur PVC-U DN 200 oraz DN 160 dla przyłączy. Ważnym elementem tej sieci są studzienki rewizyjne z tworzyw sztucznych DN 400 oraz z kręgów betonowych DN 1000.

Realizacja tej inwestycji przyniesie wiele korzyści lokalnej społeczności. Zwiększy się nie tylko efektywność i niezawodność odbioru ścieków, ale również poprawi się jakość środowiska naturalnego. Rozbudowa sieci kanalizacyjnej jest kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich w gminie Puck i wpisuje się w szerszy plan poprawy infrastruktury komunalnej.

Inwestycja, prowadzona przez Gminę Puck, jest na finałowym etapie i planuje się jej zakończenie w 2024 roku.