Żelistrzewo: Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W miniony czwartek w Zespole Szkół w Żelistrzewie odbyły się rywalizacje szkół o miano najlepszej w powiatowych eliminacjach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju corocznie biorą udział także policjanci puckiej drogówki. Jako eksperci zwracają uwagę na poczynania młodych cyklistów, którzy najpierw rozwiązują testy, a następnie rywalizują w konkurencjach praktycznych: jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz konkurencje m.in. slalomu, ósemki, jazdy po równoważni. Najlepszą drużyną z podstawówki oraz gimnazjum został Zespół Szkół w Żelistrzewie. Na koniec rozdano puchary i dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku to już 40 edycja. Od lat w tym przedsięwzięciu biorą udział także policjanci puckiej drogówki. Tegoroczne Powiatowe eliminacje turnieju BRD odbyły się wczoraj w Zespole Szkół w Żelistrzewie. Do zmagań przystąpiły trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu Puckiego.

Policjanci, jako współorganizatorzy turnieju czuwali nad przebiegiem i poprawnością wykonywania poszczególnych etapów turnieju. Pierwsza konkurencja to test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, kolejne to zmagania praktyczne jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz konkurencje m.in. slalomu, ósemki, jazdy po równoważni, rynnie i tarce. Funkcjonariusze zwracali uwagę na sygnalizowanie zmian kierunków jazdy uczestników turnieju, przestrzeganie znaków drogowych oraz technikę wykonywania poszczególnych konkurencji.

Na koniec uroczyście podsumowano wyniki turnieju. Najlepszą drużyną z podstawówki oraz gimnazjum zostały drużyny z Zespołu Szkół w Żelistrzewie. Laureatom rozdano dyplomy, puchary i nagrody indywidualne.

Wybierz interesujący układ