Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

[FOTO, VIDEO] Komunikat z imprezy zapustowej "Sëti Purcel" Strzelno 2015

Dnia 12 lutego 2015 roku w godz.18-21 w sali Wiejskiego Domu Kultury im. ks. Anastazego Kręckiego  w Strzelnie odbyła się impreza  zapustowa ?Seti Purcel?.

Organizatorem imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich w Strzelnie przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck i samorządem wsi Strzelno.

Celem spotkania była dalsza integracja środowiska kobiecego wsi puckiej wokół tradycji wynikających z roku obrzędowego na Kaszubach.

W spotkaniu uczestniczyły delegacje 16 KGW z: Mieroszyna, Strzelna, Łebcza, Gnieżdżewa, Swarzewa, Władysławowa, Werblini, Starzyna, Mechowa, Leśniewa, Domatowa, Domatówka,  Żelistrzewa,  Mrzezina, Połchowa i Rekowa Górnego.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Anna Pomieczyńska ? Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej KGW i Przewodnicząca Rady Gminy Puck, Regina Kwidzińska ? Przewodnicząca Rady Gminnej KGW,  Józef Białk ? V-ce Przewodniczący Rady Gminy Puck, Urszula Woińska ? b. przewodnicząca KGW Strzelno i ks. Czesław Rajda ? proboszcz parafii Strzelno.

Gości powitali: Małgorzata Białk ? przewodnicząca KGW Strzelno i Brunon Ceszke ? gł. instruktor ds. kultury OKSiT w Gminie Puck. Konferansjerkę prowadziła Bożena Ceszke ? nauczycielka miejscowej szkoły, członkini KGW Strzelno. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych członkiń KGW Strzelno w ostatnich dwóch latach: śp śp Eleonorę Żaczek i Mirelę Marzejon.

Przeprowadzono konkursy  w których ?bohaterem? był pączek. Startowało po pięć kobiet. Komisję stanowili przedstawiciele gości (wyniki najlepszych):

Taniec z ?pączkiem?

 1. Elżbieta Radtke  Mieroszyno
 2. Bogusława Koziróg Gnieżdżewo
 3. Wioleta Kos Łebcz

Jedzenie pączka bez oblizywania się                       

 1. Agnieszka Krzebietke Połchowo
 2. Urszula Ceynowa Władysławowo
 3. Teresa Spyra Mrzezino

?Pączkowa fantazja?  

 1. Stefania Kamińska Lisewo
 2. Renata Badtke Rekowo G.
 3. Danuta Tarnowska Leśniewo

Jedzenie pączka na wędce                                                 

 1. Ewelina Ellwart Swarzewo
 2. Danuta Antkowiak   Gnieżdżewo
 3. Magdalena Tuszer Starzyno

?Skakanka antykaloryczna?

 1. Teresa Spyra Mrzezino
 2. Wioleta Kos Łebcz
 3. Maria Grubba Domatowo

Wyróżnione osoby otrzymały nagrody pamiątkowe: OKSiT w Gminie Puck i KGW Strzelno. Spotkanie przebiegało przy suto zastawionych stołach, w kameralnej atmosferze, pełen wesołości i radości.  Nie obyło się bez wspólnych piosenek biesiadnych jak i tańców. Oprawę muzyczną imprezy przygotował zespół rodzinny: Marek i Agata Chyła.

Opr. Brunon Ceszke

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6115676083916943601]

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: