Search
Close this search box.

„Siedem Aniołów” w Gminie Puck

foto / siedemaniolow.pl

W lipcu br. na terenie gminy Puck, kolorową karawaną będą wędrowali członkowie wspólnoty „Siedem Aniołów”.

Grupa wystawi spektakl pt: „DOMność” oraz przygotuje różnego rodzaju warsztaty (muzyczne, ekologiczne, plastyczne, rękodzielnicze, itp.), do udziału w których będzie zapraszała społeczność lokalną.

Jest to już IV edycja tego projektu. Poprzednia edycja odbywała się na terenie południowej Polski W tym roku z inicjatywy dzieci i młodzieży ze świetlicy opiekuńczo- wychowawczej w Starzynie, wędrówka ” Siedmiu Aniołów” odbędzie się na Kaszubach, w dniach 7-16 lipca 2017.

Grupa teatralna zawita w następujących miejscowościach: Mrzezino, Żelistrzewo, Puck, Swarzewo, Łebcz, Starzyno, Leśniewo i zakończenie w Wejherowie.

Wychowankowie świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Starzynie, w zeszłym roku zostali zaproszeni do udziału w III edycji wydarzenia, w której wspólnie z innymi uczestnikami przedstawiali etiudę teatralną ” Laudato Si” opowiadającą o stworzeniu świata. Finał zeszłorocznej wędrówki odbył się w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży i był dedykowany Papieżowi Franciszkowi.

Przedsięwzięcie jest wydarzeniem religijno-kulturalnym. Inicjatywa w swoich założeniach ma zbliżać do siebie uczestników oraz społeczność lokalną poprzez wzajemne rozwijanie talentów. Grupy artystów, działaczy, dzieci i młodzież dzielą się swoimi pomysłami, twórczością i radością spotkania z mieszkańcami odwiedzanych przez nich miejscowości.

W projekcie biorą udział grupy z całej Polski, działając na rzecz osób w różnym wieku m.in : grupa ” Pozytywnie nakręceni. Myślę-czuję-działam” (Bydgoszcz), Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych (Toruń), Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. Każdego Człowieka (Toruń), Pracownia Miserart działająca na rzecz bezdomnych (Wrocław), Teatr Ognia „Santo Fuego”(Pakość) oraz Wspólnota „Janki ” (Kraków).

W bieżącej w edycji uczestnikami są również dzieci i młodzież ze świetlic opiekuńczo-wychowawczych z terenu gminy Puck: Starzyna, Domatowa oraz Leśniewa.

Wszystkie grupy spotykają się w ciągu roku na warsztatach i próbach teatralnych w Jarocinie aby przy wsparciu reżyserki Mary Sadowskiej oraz grupy solistów, plastyków, choreografów, muzyków, akustyków przygotować etiudę teatralną, wspólnie modlić się, poznawać, rozwijać i działać.

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: