Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Gnieżdżewo: Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej

Gnieżdżewo: Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej

Dnia 20 października 2015 roku o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Gnieżdżewie odbyło się ?Ślubowanie  pierwszoklasistów?.

W  akademii brała udział społeczność szkolna: dyrektor szkoły – pan Mariusz Mischkowski, uczniowie klasy pierwszej, rodzice pasowanych pierwszoklasistów, wychowawca klasy pierwszej ? pani Alicja Tanajewska, nauczyciele i pracownicy szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas II-VI.

Na uroczystą akademię zaproszono gości: wójta Gminy Puck ? pana Tadeusza Puszkarczuka, dyrektor ZOPO ? panią Barbarę Miłkowską, sołtysa wsi Gnieżdżewo ? pana Zbigniewa Jagiellak  oraz przewodniczącą Koła Gospodyń ? panią  Marię Szefka.

Dzieci przeżywały bardzo tą ważną i podniosłą uroczystość. Pierwszaki przywitały licznie zebranych gości i pokazały swoje umiejętności  w montażu artystyczno-muzycznym,  na który złożyły się wiersze oraz piosenki. Zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Tym samym dzieci udowodniły, że  gotowe są zostać uczniami naszej szkoły.  Widzowie nagradzali dzieci gromkimi brawami a rodzice byli  bardzo dumni ze swoich pociech.

Do ślubowania przystąpiło 18-stu uczniów , w tym 10 dziewczynek oraz 8 chłopców.   Dyrektor szkoły  pasował olbrzymim ołówkiem dzieci na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Od tej chwili osiemnaścioro dzieci stało się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły  co za tym idzie, uzyskanie przez nich  praw  i obowiązków ucznia. Wychowawca klasy pierwszej wręczyła dzieciom dyplomy, zaś rodzice rożki wypełnione słodyczami.

Pasowanie na ucznia to uroczysty dzień nie tylko w życiu pierwszoklasistów, ale i całej szkoły, ponieważ społeczność szkolna wzbogaca się o grupę nowych uczniów. Dzieci otrzymały także maskotki i legitymacje szkolne. Miłą niespodzianką były bogato ilustrowane książki  rozwijające zainteresowania czytelnicze dzieci ufundowane zarówno przez  Wójta Gminy Puck,  Dyrektor ZOPO jak również  sołtysa  wsi Gnieżdżewo

Radosna chwila udzieliła się wszystkim i zapewne długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów oraz ich rodziców. Szkoda tylko, że taki dzień zdarza się tylko raz w życiu każdego malucha .

Naszym najmłodszym uczniom  szkoły życzymy wielu sukcesów, a Rodzicom gratulujemy talentów ich dzieci. 

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6208052892763316481]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content