• Mieszkańcy

?Sobota z archeologią? w Parku Kulturowym Osada łowców Fok w Rzucewie

W dniu 5 lipca na terenie osady odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ?Sobota z archeologią?. Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Gdańsku przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck, prezentowali sposoby obróbki krzemienia, produkcji narzędzi z epoki neolitu. Zwolennicy czynnego wypoczynku sprawdzali skuteczność broni z czasów obróbki kamienia.

Takie spotkania z historią Gminy Puck cieszą się niezmienną popularnością wśród odwiedzających naszą placówkę w Rzucewie. W sierpniu kolejne takie spotkanie.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6033667661761530993]