Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

Spotkania z Pieśnią Maryjną ? Żelistrzewo 2018

Więcej zdjęć – zobacz

Materiał video – zobacz

Dnia 03 maja 2018 roku w godz.14,00-16,00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie odbyło się XIV Spotkanie z Pieśnią Maryjną.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Gospodarzem: Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie.

Celem imprezy było uczczenie 227. rocznicy Konstytucji Święta 3 Maja, pielęgnowanie tradycyjnych pieśni Maryjnych, jako czynnika pobudzającego nasze religijne i patriotyczne uczucia. Powitania oraz ideowego wprowadzenia uroczystości dokonał dr Jan P. Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Warto wspomnieć ? co podkreślił mówca ? iż, inicjatorką spotkań maryjnych była nieżyjąca już dziś Rozwita Ossowska ? kierowniczka Domu Kultury w Żelistrzewie sprzed kilkunastu lat.

Imprezę prowadziła Maria Busz ? obecna szefowa miejscowej placówki kultury. W spotkaniu wzięło udział pięć zespołów. Artyści prezentowali utwory Maryjne oraz o charakterze patriotycznym.

W gronie zespołów które uczciły patriotyczno-maryjny dzień były: ?Sztrądowe ?stë? z Żelistrzewa, ?Bursztynki? z Mieroszyna , Schola Studnia z Żelistrzewa, Chór Jubileum z Żelistrzewa oraz ?Kaszubianki? z Władysławowa.

Podobnie jak w latach poprzednich – dla podkreśleniu charakteru imprezy – występom towarzyszyła wystawa fotograficzna ?Madonny Polskie? i ?Madonny Europejskie?.

Spotkanie, tradycyjnie toczyło się w klimacie wielkiej podniosłości w biesiadno-religijnym nastroju.

Jak zwykle nie obyło się bez słodkiego poczęstunku przy wspólnym stole.

Brunon Ceszke

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: