• Mieszkańcy

Starzyński Dwór: Koncert Cysterski? w kręgu cysterskiego chorału

Starzyński Dwór był areną kolejnego koncertu cysterskiego, organizowanego przez Wójta Gminy Puck i Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Tym razem pieśń i muzyka dawna zabrzmiała w murach miejscowej kaplicy św. Benedykta należącej do parafii św. Archanioła Michała w Starzynie. Licznie zebraną publiczność powitał dr Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Mówca podkreślił niezwykłość miejsca, które do 1772 roku było w posiadaniu zakonu Cystersów. To tutaj kreowano kulturę duchową i działania gospodarcze promieniujące na nasz region do dnia dzisiejszego ? dodał. Wykonawcami koncertu byli artyści Capelli Gedanensis. Partie sopranową zaśpiewała Anna Asmus. Mezzosopran prezentowała Sylwia Falecka. Tonację basową wykonywał Adam Okrój. Całości akompaniowała muzycznie Elena Aleksiejuk.

W programie znalazły się utwory: Mikołaja Gomółki, Jana Sebastiana Bacha, Georga Fridricha Händla, Giovanniego Babtisty Pergolesiego, G.F. Telemanna, Marcina Żebrowskiego, Johanna Vierdancka i Marcina Mielczewskiego.

Brunon Ceszke