Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Sukcesy uczennic ze SP w Swarzewie w konkursie kaszubskim: ?Bë nie zabëc m?wë starków?!

Sukcesy uczennic ze SP w Swarzewie w konkursie kaszubskim: ?Bë nie zabëc m?wë starków?!

9 grudnia  odbył się w Helu XXIII k?nk?rs kaszëbsczi gôdczi miona Jana Drzéżdżóna zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Puckiej, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz Powiatowe Starostwo w Pucku. Celem konkursu jest przede wszystkim uczczenie mowy przodków i zachęcanie do jej używania, zapoznanie dzieci i młodzieży z kaszubską literaturą i twórczością Jana Drzeżdżona. Zadaniem dzieci i młodzieży było zaprezentować tekst z literatury kaszubskiej: poezję lub prozę oraz opowiadanie na dowolny temat. Jurorzy mieli trudne zadanie, jak przyznał pan Roman Drzeżdżon ? przewodniczący Jury, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Wystąpienia uczennic ze Swarzewa zostały zauważone i nagrodzone. W kategorii klas I ? III Wiktorii Kryża przyznano III miejsce, a Gabrieli Kędzia wyróżnienie, w kategorii klas IV ? VI Agata Lessanu zajęła I miejsce Szkoła Podstawowa w Swarzewie została wyróżniona i uhonorowana statuetką.

Gratulujemy!

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content