• Mieszkańcy

Sukcesy uczennic ze SP w Swarzewie w konkursie kaszubskim: ?Bë nie zabëc m?wë starków?!

9 grudnia  odbył się w Helu XXIII k?nk?rs kaszëbsczi gôdczi miona Jana Drzéżdżóna zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Puckiej, Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz Powiatowe Starostwo w Pucku. Celem konkursu jest przede wszystkim uczczenie mowy przodków i zachęcanie do jej używania, zapoznanie dzieci i młodzieży z kaszubską literaturą i twórczością Jana Drzeżdżona. Zadaniem dzieci i młodzieży było zaprezentować tekst z literatury kaszubskiej: poezję lub prozę oraz opowiadanie na dowolny temat. Jurorzy mieli trudne zadanie, jak przyznał pan Roman Drzeżdżon ? przewodniczący Jury, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki. Wystąpienia uczennic ze Swarzewa zostały zauważone i nagrodzone. W kategorii klas I ? III Wiktorii Kryża przyznano III miejsce, a Gabrieli Kędzia wyróżnienie, w kategorii klas IV ? VI Agata Lessanu zajęła I miejsce Szkoła Podstawowa w Swarzewie została wyróżniona i uhonorowana statuetką.

Gratulujemy!