Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Św. Franciszek patron Błądzikowa

11 października 2015r, w niedzielne popołudnie w Błądzikowie miała miejsce historyczna dla tej miejscowości i jej mieszkańców uroczystość. Wieś obrała sobie na patrona św. Franciszka z Asyżu. Zaproszonych gości oraz mieszkańców wsi przywitał Sołtys Błądzikowa Pan Roman Korthals. O godzinie 13.30 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. w intencji mieszkańców, której przewodził Ksiądz Prałat Jerzy Kunca ? proboszcz Puckiej Fary. Na wstępie Ksiądz Prałat dokonał uroczystego poświęcenia figury Św. Franciszka, obrazu oraz kapliczki.  Postać Św. Franciszka przybliżyła wszystkim Pani Longina Rekowska ? członkini Koła Różańcowego natomiast podziękowania na ręce mieszkańców oraz głównych wykonawców kapliczki złożyła Pani Irena Piontke ? animator kultury w WKK Błądzikowo.

Irena Piontke Animator Kultury w WKK w Błądzikowie

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6204698412998059121]

 

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content