Święto Chleba ? Sławutowo 2014

Organizatorami imprezy są: OKSiT w Gminie Puck oraz sołectwo Sławutowo. Jej celem jest kultywowanie tradycji związanych z pieczeniem chleba na kaszubskiej wsi w Gminie Puck. Festyn odbywa się na placu przy piecu ?ogrodowym? wybudowanym specjalnie w 2006 roku, który ma nie tylko przypominać dawne dzieje, ale i służyć mieszkańcom i turystom w bezpośrednim wypieku chleba jak za dawnych lat? Program uroczystości obejmuje: mszę św. z poświęceniem ziół i płodów rolnych (z okazji Matki Boskiej Zielnej), pieczenie chleba i jego degustacja ze swojskim masłem, wyrobionym na oczach ludzi, w ramach konkursu. Panie z KGW tradycyjnie startują w konkursie wykonywania bukietów zielnych z kwiatów i ziela. Wszystkiemu towarzyszy oprawa muzyczna zespołów ludowych i nie tylko?

sławutowo_sw_chleba-2014

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content