Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • ?Święto Polskiej Niezapominajki? w Szkole Podstawowej im. Pawła Góry w Mrzezinie 12.05.2014

?Święto Polskiej Niezapominajki? w Szkole Podstawowej im. Pawła Góry w Mrzezinie 12.05.2014

Zgodnie z coroczną tradycją oddziały przedszkolne i klasy I-III ze Szkoły Podstawowej im. Pawła Góry w Mrzezinie wzięły udział w realizowanym projekcie ekologiczno ? przyrodniczym pod hasłem ,,Święto Polskiej Niezapominajki”(od 12.05.2014r. do 16.06.2014r.).

Głównym celem było stwarzanie uczniom okazji do przeżywania, odkrywania i poznawania otaczającej nas przyrody. W trakcie realizacji projektu zostały przeprowadzone zajęcia w poszczególnych klasach na temat otaczającego nas środowiska naturalnego. Uczniowie dekorowali gazetki ścienne pracami plastycznymi pt. ?Wiosenne kwiaty?, wykonywali niezapominajkowe opaski i kotyliony na ?Niebieski Dzień?. Brali udział w konkursie wiedzy ekologicznej pt. ?Mały ekolog?. Starsi uczniowie naszej szkoły w ramach wolontariatu ?Cała Polska Czyta Dzieciom? czytali każdej grupie bajkę pt. ?Niezapominajki?. Dla dzieci został zorganizowany koncert muzyczny, który prowadził Leszek Bobolik z Agencji Artystycznej „Viol-Art” z Gdyni. Z przyjemnością słuchały znanych utworów muzyki klasycznej w nowej aranżacji. Uczestniczyły również w przedstawieniu kukiełkowym pt. ?Starszy brat? ? Agencja Artystyczna ?Paula?. Spektakl zawierał wiele treści wychowawczych, a jednocześnie był wspaniała zabawą. Uwieńczeniem uroczystości była piesza wycieczka oraz piknik na trawie. Prowadzenie obserwacji przyrodniczych oraz rozpoznawanie zwierząt i roślin dało wiele satysfakcji i zadowolenia. Dzieci bardzo dobrze się bawiły na łonie natury.

Organizatorkami ?Święta Polskiej Niezapominajki? były panie: A. Wieczyńska,
M. Prena, J. Szczygielska i M. Runowska.
[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6014687421195232929]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content