Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Szopa. Kazimierz Kreft i Kłos Werblinia ? Mistrzami Szwajcarii Kaszubskiej w Baśkę

Szopa. Kazimierz Kreft i Kłos Werblinia ? Mistrzami Szwajcarii Kaszubskiej w Baśkę

20 grudnia 2015 w Zespole Szkolno ? Przedszkolnym ?Mała Szkoła? w Szopie, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry ? Baszka Méster Sport, z asem serce, jako najstarszym trumfem ? tzw. ?Czerwona Baśka?.

Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań. Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej, były rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów.

Podczas turnieju zawodnicy mieli także okazje do wspólnego śpiewania kolęd, które poprowadził Franciszek Borzych. Turniej był także okazją do wigilijnego spotkania baśkarzy z Kaszub i Pomorza w gościnnej Małej Szkole w Szopie, która po raz kolejny zwieńczyła sezon 2015. Nagrodzonych zostało 40 zawodników pucharami i zestawem baśkarza. Natomiast kolejne 12 osób otrzymało pamiątkowy medal i kubek najlepszego baśkarza.

Mistrzem Szwajcarii Kaszubskiej, został Kazimierz Kreft ? Remus Żelistrzewo, który zdobył mini wieżę hifi oraz zestaw baśkarza. Drugie miejsce zdobył Tadeusz Sychowski. Trzecie miejsce na podium, zajął Henryk Radtke ? Kłos Werblinia. Blisko podium rywalizację ukończył: Radtke Piotr ? Kłos Werblinia.

W turnieju par bezkonkurencyjni okazali się Henryk i Piotr Radtke ? Kłos Werblinia.

Mistrzem Szwajcarii Kaszubskiej, został Kłos Werblinia ? kpt. Henryk Radtke, Maria Dominik, Wojciech Jędrzejak, Piotr Radtke, który złamał granicę 77 pkt.

Obowiązki sędziów sportowych turnieju, pełnili Henryk Radtke i Czesław Jaśkiewicz.

Patronat honorowy:

Tadeusz Kobiela ? Wójt Gminy Sierakowice

Zbigniew Suchta ? Przewodniczący Rady Gminy Sierakowice

Mirosław Kuczkowski ?  Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sierakowice

Specjalne podziękowania i ukłon za pomoc przy organizacji wigilii baśkarzy w Szopie, dla Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego ?Mała Szkoła? w Szopie

 1

zdjęcie przedstawia czołówkę klasyfikacji indywidualnej zawodów: Henryk Radtke (drugi z lewej, 3 miejsce), Kazimierz Kreft (trzeci z lewej; 1 miejsce).

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content